NAŠE VINAŘSTVÍ

Nedaleko Brna v údolí řeky Jihlavy se nachází starobylé městečko Dolní Kounice, které láká návštěvníky svou bohatou historií, rozsáhlými vinicemi a dobrým vínem. V něm jsme v roce 1992 založili na 3 ha vinic naše vinařství - vinařství Musilovi.

V součastné době zabírají naše vinice 28 ha půdy, kterou obhospodařujeme podle ekologických zásad integrované produkce.

Dolní Kounice před vstupem do EU patřili do brněnské vinohradnické oblasti. Po vstupu do EU patří ke znojemské podoblasti, a to její severní části. Vinice se nacházejí v Katastrálním území Dolních Kounic a Kounického předměstí, ve viničních tratích Karlov, Šibeniční hora, Na Nivách a Syslice.

 

V našem vinařství vyrábíme širokou škálu vín, která pocházejí výhradně z vlastní produkce hroznů, přičemž modré odrůdy se pěstují na více jak polovině našich vinic. Pochlubit se můžeme tradiční kounickou Frankovkou.


Velikostí se naše vinařství řadí mezi středně velké vinařské firmy s limitovanou produkcí.

Vínu věnujeme veškerý čas a jsme předsvědčeni, že základ špičkového vína tvoří hrozny z vlastních vinic a proto věnujeme révovému keři maximální péči.

Vyrábíme jakostní a přívlastková vína. Velké oblibě se těší již zmíněná kounická Frankovka, která rovněž vyzrává v dubových sudech typu barrique, za kterou jsme získali mnohá ocenění: zlaté, stříbrné a bronzové medaile na Valtických vinných trzích a mezinárodní soutěži Vinoforum, Grand Prix Vinex.

 

Vždy jste u nás vítání sklenkou dobrého vína!

NDE1O